Przepychanie rur Warszawa – jak zapobiec zatkaniu się kanalizacji

Hydraulik warszawa. Jeżeli ostatnio zauważyłeś, że woda w zlewie spływa bardzo wolno i słychać, jak woda bulgocze w syfonie, to jest alarmującym znakiem że w szybkim czasie mogą zatkać się rury w twojej kanalizacji. Jak najlepiej postępować w takiej sytuacji? Jaki jest najlepszy sposób na przeczyszczenie zatkanych rur?

Nie zwlekaj z działaniem

Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać, jest wstawienie sitka w syfonie. To pozwoli zapobiec jeszcze większej koncentracji jedzenia w rurach. Obowiązkowo unikaj wylewania tłuszczów do dziury zlewu. To właśnie tłuszcz w szczególny sposób przyczynia się do powstawania zator w rurach. Po zrobieniu tych kroków będziesz miał pewność, że jedzenie nie będzie skupiało się w rurze.

Udraznianie rur Warszawa

Co dalej?

Istnieje kilka sposobów dzięki którym można w warunkach domowych udrożnić rury:

  1. Świetnie pomaga soda w kombinacji z sokiem cytrynowym lub octem. Soda reagując z jednym z wymienionych płynów zachodzi w szybką reakcję i doskonale wyżera organiczne substancje znajdujące się w rurach.  Dobrym sposobem jest wsypanie kilku łyżek sody do syfonu i wlanie szklanki octu do syfonu.
  2. Chemikalia udrażniające mogą błyskawicznie przepchać rury. Są to takie produkty, jak Domestos (lub jego substytuty) albo metaliczne proszki potocznie zwane kretem. Te chemikalia potrafią bardzo szybko przeżreć znajdujące się w rurach zabrudzenia. Jednak należy zachować ostrożność. Jeżeli kanalizacja jest zatkana bardzo mocno, wsypany kret może zatwardnieć niemal beton. To jeszcze bardziej pogorszy twoją sytuację i nawet może uszkodzić rury. Dlatego nie wolno wykorzystywać tego środka w przy całkowitym zatkaniu kanalizacji.
  3. Jeżeli woda po prostu spływa wolno i nie ma żadnych odznaków mocnego zatkania syfonu, może wystarczyć po prostu wrzątek. Możliwe, że gorącej wody wystarczy do przepchania zabrudzeń w rurze.

Udraznianie rur Warszawa

Jeżeli wymienione powyżej sposoby nie pomogą ci rozwiązać twojego problemu rurowego, nie zostaje innego wyjścia niż wezwanie hydraulika. Czyszczenie kanalizacji pomożemy ci znaleźć najtańsze, najszybsze i najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń teraz i pomożemy ci już tego samego dnia!